Hoppa till sidans innehåll

*2011-05-28 Lokal Hästhoppning

28 MAJ 2011 21:25
Resultaten är preliminära till att de publiceras på ridsportförbundets hemsida
  • Uppdaterad: 28 MAJ 2011 22:50

Resultat klass 1 - 110cm Två faser A:0+A:0

1a

Hanna Engstrand

Sunset Corvette

Lenhovda Hästsportklubb

0+0fel

28,60sek

2a

Jessica Engell Cremen

Philipa S

Theleborgs Ryttarsällskap

0+0fel

35,73sek

3a

Anjelica Ingemarson

Bad Boy

VärnamoKappeled Ridklubb

0+0fel

36,47sek

  Emma Hugosson
Armageddon
Åseda Ryttarförening
0+6fel 49,63sek
  Frida Johansson
Cassandra
Eriksmåla Ridklubb
0+uts  
  Gabriella von Koch
Lucky Duffy
Karlskrona-Lyckå Ridklubb
4fel 48,55sek
  Ida Lundahl
Happy King Star
Ridklubben Udden
5fel 69,45sek
  Sara Nilsson
Cefyr
Braås Ponny O Ridklubb
12fel 48,67sek
  Marie Lindahl
Kobra Hästak
Lenhovda Hästsportklubb
uts  
  Anjelica Ingemarson
Stanzia
Värnamo Kappeled Ridklubb
uts  

 

Resultat klass 2 - 100cm Två faser A:0+A:0

1a Hanna Engstrand Sunset Corvette Lenhovda Hästsportklubb 0+0fel 17,31sek
2a Malin Blixth Johansson
Calabas Kilen Västerviksortens RF 0+0fel 17,81sek
3a Gabriella von Koch Lucky Duffy
Karlskrona-Lyckå Ridklubb
0+0fel 18,53sek
4a Kajsa IsacssonKällgren
Corsica
Ekenässjöns Hästsportklubb
0+0fel 19,13sek
5a Sofie Tover
Domingo
Åseda Ryttarförening
0+0fel 19,90sek
  Jessica Engell Cremen
Philipa S Theleborgs Ryttarsällskap
0+0fel 20,15sek
  Emma Hugosson
Armageddon
Åseda Ryttarförening
0+0fel 20,28sek
  Sara Nilsson
Cefyr
Braås Ponny O Ridklubb
0+0fel 20,88sek
  Veronica Ringblom
Sanct Calmion
Högsby Hästsportklubb
0+0fel 21,10sek
  Sara Örnwigh
Contici
Kalmar Hästsportklubb
0+0fel 21,25sek
  Marie Lindahl
Kobra Hästak
Lenhovda Hästsportklubb
0+0fel 21,50sek
  Ida Lundahl
Happy King Star
Ridklubben Udden
0+0fel 22,00sek
  Sofia Adolfsson
Over the top
Fagereke Ryttarförening
0+0fel 24,78sek
  Elin Svensson
Game Boy
Ljungby Ridklubb
4fel 58,59sek
  Susanne Holmström
Robertino
Tingsryds Rid- och Körklubb
5fel 68,53sek
  Thea Andersson
Jessie Streamline
Ljungby Ridklubb
uts  
  Carin Sandgren
Petite Four Mi
Alvesta Ridklubb
uts  
 

AVD B

       
  Hanna Engstrand
Dirca
Lenhovda Hästsportklubb
0fel 60,41sek
  Rebecka Johannesson
Catania Ölands Ryttarförening
0fel 62,38sek
  Jessica Engell Cremen
Winnie Theleborgs Ryttarsällskap
4fel 66,62sek

 

Resultat Klass 3 - 100cm Två faser A:0+A:0

1a Veronica Ringblom
Sanct Calmion Högsby Hästsportklubb
0+0fel 22,59sek
2a Josefine Ahlgren
Pontjak
Theleborgs Ryttarsällskap
0+0fel 23,56sek
3a Elin Svensson
Game Boy
Ljungby Ridklubb
0+0fel 25,65sek
4a Therese Törnqvist
Sydney
Torestorp Kristvalla Ryttarförening
0+0fel 27,50sek
  Malin Pierrou
Maria Callas Åseda Ryttarförening
0+0fel 28,12sek
  Sofia Adolfsson
Over the top
Fagereke Ryttarförening
0+5fel 37,42sek
  Helena Svensson
Rufus
Ridklubben Udden
4fel 39,41sek
  Susanne Holmström
Robertino
Tingsryds Rid- och Körklubb
4fel 41,25sek
  Sofie Tover
Domingo
Åseda Ryttarförening
4fel 43,22sek
  Sara Örnwigh
Contici
Kalmar Hästsportklubb
4fel 45,73sek
  Malin Blixth Johansson
Calabas Kilen
Västerviksortens RF
4fel 47,51sek
  Kajsa Hillbom
Favory Zanche
Ölands Ryttarförening
4fel 52,34sek
  Lynn Johansson
Camitza Ö Lenhovda Hästsportklubb
5fel 58,71sek
  Anjelica Ingemarson
Stanzia
Värnamo Kappeled Ridklubb
uts  
  Kajsa IsacssonKällgren
Corsica
Ekenässjöns Hästsportklubb
uts  
  Carin Sandgren
Petite Four Mi
Alvesta Ridklubb
uts  
 

AVD B

       
  Rebecka Johannesson
Catania Ölands Ryttarförening
0fel 46,40sek
  Jessica Engell Cremen
Winnie Theleborgs Ryttarsällskap
0fel 48,72sek
  Anna Rosén
Axélls Oprah
Tingsryds Rid- och Körklubb
4fel 48,35sek
  Hanna Engstrand
Dirca
Lenhovda Hästsportklubb
4fel 50,39sek
  Anna Rosén
Contessa
Tingsryds Rid- och Körklubb
10fel 66,75sek
  Marie Tegnemo
Karina
Ridklubben Udden
uts  
  Matilda Erliksson
Cornetto Torestorp Kristvalla Ryttarförening
uts  

 

Resultat Klass 4 - 90cm Clear Round

Katarina Edin A Perfect Match R Vetlandaortens Ryttarförening
0fel 42,16sek
Helena Svensson
Rufus
Ridklubben Udden
0fel 44,29sek
Lynn Johansson
Camitza Ö Lenhovda Hästsportklubb
0fel 45,13sek
Kajsa Hillbom
Favory Zanche
Ölands Ryttarförening
0fel 47,66sek
Therese Törnqvist
Sydney
Torestorp Kristvalla Ryttarförening
0fel 49,95sek
Julia Gunnarsson
Munsboro Shandy
Theleborgs Ryttarsällskap
0fel 50,16sek
Malin Pierrou
Maria Callas Åseda Ryttarförening
0fel 50,59sek
Josefine Ahlgren
Pontjak
Theleborgs Ryttarsällskap
0fel 52,68sek
Anna Rosén
Contessa
Tingsryds Rid- och Körklubb
0fel 52,91sek
Gabriella Michel Lancelot Fortius Gävle Ryttarsällskap 0fel 53,36sek
Hanna Engstrand
Q-one Greenfield Z
Lenhovda Hästsportklubb
0fel 58,25sek
Anna Rosén
Axélls Oprah
Tingsryds Rid- och Körklubb
4fel 52,13sek
Matilda Erliksson
Cornetto Torestorp Kristvalla Ryttarförening
4fel 54,39sek
AnnMarie Erlandsson
Soft Tail S Lenhovda Hästsportklubb
4fel 56,94sek
Thea Andersson
Jessie Streamline
Ljungby Ridklubb
16fel 82,66sek
Paula Stahre
Lorenzo
Fagereke Ryttarförening
uts  
Marie Tegnemo
Karina
Ridklubben Udden
uts  
Veronica Axeborg
Beny
Nybro Ridklubb uts  
Skribent: Pernilla Ljungkvist

Tävlingssektionen

Klicka på namnet för e-postadress

Anna Ekbring

Sofia Ekbring

Sandra Forsberg

Magda Gyllenfjell

Pernilla Ljungqvist

Håkan Magnusson

Gunilla Nilsson

 

 

 

Beställ kryddor! Kontakta Emelie 073-041 24 20

 

 

 

         Stöd Åseda Ryttarförening. Köp ditt toalett- och hushållspapper av oss! Vi har hemma för omedelbar          leverans.  Kontakta Helena, 0733-562 444 för beställning!

 

  

 

 

 

Vi har kol och briketter kvar! Kontakta Helena 0733-562 444 om du vill köpa!

 

   

 

 

Postadress:
Åseda Ryttarförening - Ridsport
Badeboda
36433 Åseda

Kontakt:
Tel: 047412285
E-post: This is a mailto link