Hoppa till sidans innehåll

*2010-09-26 Lokal Hästhoppning

26 SEP 2010 20:24
Resultat Lokal Hästhoppning med Allsvenskan div II zon 2 omg 2
  • Uppdaterad: 26 SEP 2010 21:39

Klass 4 - 90 cm CL

1 Jessica Engell Cremen  Theleborgs Ryttarsällskap  Florens 0fel  47.92sek
1 Linn Engelholm  Fagereke Ryttarförening  Bitang  0fel  49.53sek
1 Lea-Maria Strege  Braås Ponny O Ridklubb  Katinka  0fel  51.34sek
1 Josefina Gunnarsson  Västerviksortens RF  Yaniara  0fel  55.33sek
1 Annie Hultquist  Vetlandaortens RF Cassiss 0fel  53.41sek
1 Hanna Karlsson  Tingsryds Rid- och Körklubb  Rikoschett 0fel  53.53sek
1 Ingmarie Gertsson  Värnamobygdens RF Ahimsa 0fel  54.04sek
1 Ingmarie Gertsson  Värnamobygdens RF Corazon 0fel  57.04sek
Ingmarie Gertsson  Värnamobygdens RF Columbus  4fel  51.31sek
Ingmarie Gertsson  Värnamobygdens RF Accident 4fel  52.98sek
Maria Jonsson  Växjöortens Fältrittklubb  Ikon  4fel  54.08sek
Paula Frank  Växjöortens Fältrittklubb  Her Highness  4fel  58.18sek
Helena Svensson  Ridklubben Udden Rufus  6fel  64.29sek
Josefina Gunnarsson  Västerviksortens RF  Qarl Louise 8fel  54.68sek
Johanna Thüring  Märsta Ridklubb  Früling  8fel  56.03sek
Magda Gyllenfjell  Åseda Ryttarförening  Jakuza  Uts
Maria Aderlind  Lammhults Ridklubb   Akrobina  Uts

 

 

Klass 3 - 1m Två faser A:0/A:0

1 Paula Frank  Växjöortens Fältrittklubb Lord Cassimir II 0+0fel  26.82sek
2 Jennie Simon  Älmhult Linnebygdens RK Simson 0+0fel  30.63sek
3 Jessica Engell Cremen  Theleborgs Ryttarsällskap Florens 0+0fel  32.70sek
4 Linda Serrander  Vetlandaortens RF Cocktail Pan 0+4fel  25.19sek
5 Helena Svensson  Vartorps Ryttarsällskap Bally Magic  0+4fel  26.81sek
Helena Svensson  Ridklubben Udden Rufus  0+4fel  28.88sek
Olivia Emanuelsson  Växjöortens Fältrittklubb  Carnaby M  0+4fel  35.52sek
Maria Jonsson  Växjöortens Fältrittklubb  Ikon  4fel  50.02sek
Anne-Marie Zandler  Vartorps Ryttarsällskap  Wilja Forewer  4fel  52.94sek
Emma Jingblom  Älmhult Linnebygdens RK Roxana  4fel  54.81sek
Johanna Larsson  Lammhults Ridklubb  King Zagr  5fel  61.75sek
Linn Engelholm  Fagereke Ryttarförening  Bitang  8fel  44.34sek
Daniela Almqvist  Växjöortens Fältrittklubb  Kummin 8fel  49.34sek
Karin Sten  Åseda Ryttarförening  Castello T  8fel  51.98sek
Hanna Karlsson  Tingsryds Rid- och Körklubb  Rikoschett 8fel  56.11sek
Paula Frank  Växjöortens Fältrittklubb  Her Highness 8fel  57.67sek
Hanna Gustavsson  Vetlandaortens Ryttarförening  Irish Coffee  14fel  65.86sek
Mathilda Andersson  Lammhults Ridklubb  Nixon  Uts

avd B

1 Annie Hultquist  Vetlandaortens RF  Artiq  0fel 42.21sek
1 Josefina Gunnarsson  Västerviksortens RF  Yaniara  0fel 47.69sek
1 Johanna Thüring  Märsta Ridklubb  Früling 0fel 53.03sek
1 Ingmarie Gertsson  Värnamobygdens RF  Columbus 0fel 55.34sek
Josefina Gunnarsson  Västerviksortens RF  Qarl Louise 4fel 49.88sek
Ingmarie Gertsson  Värnamobygdens RF  Accident 4fel 53.15sek
Ingmarie Gertsson  Värnamobygdens RF  Ahimsa 4fel 54.38sek
Maria Aderlind  Lammhults Ridklubb   Akrobina  17fel 77.81sek

 

 

Klass 2 - Laghoppning

1 Växjöortens Fältrittklubb  
Daniela Almqvist  Kummin 0+4 fel 30.19 sek
Olivia Emanuelsson  Carnaby M  4+0 fel 34.33 sek
Evelina Fritzson Careco 4+20 fel 55.33 sek
Caroline Dreijer  Herkules 0+0 fel 27.51 sek
Totalt: 4+4 fel
1 Åseda Ryttarförening 
Magda Gyllenfjell  Jakuza  0+4 fel 27.30 sek
Karin Sten  Castello T  4+0 fel 28.43 sek
Emma Hugosson  Armageddon  0+0 fel 31.99 sek
Totalt: 4+4 fel
3 Vartorps Ryttarsällskap 
Tina Lennartsson  Hugo  7 fel 71.27 sek
Helena Svensson  Bally Magic  0 fel 47.09 sek
Anne-Marie Zandler  Wilja Forewer  0 fel 56.04 sek
Totalt: 7 fel
4 Lammhults Ridklubb 
Johanna Larsson  King Zagr  8 fel 46.67 sek
Mathilda Andersson  Nixon  0 fel 51.66 sek
Caroline Skogström  Cruella de Vil 0 fel 49.95 sek
Totalt: 8 fel
5 Älmhult-Linnébygdens Ridklubb
Emma Jingblom  Roxana  28 fel uts.
Jennie Simon  Simson  0 fel 50.35 sek
Cecilia Lodelius Backlund  Toy Boy  8 fel 45.78 sek
Totalt: 36 fel

 

Poängställning

omg 1

 omg 2

 omg 1+2

Växjöortens Fältrittklubb  

4p

5p

9p

Lammhults Ridklubb 

6p

2p

8p

Åseda Ryttarförening 

1p

5p

6p

Vartorps Ryttarsällskap 

2p

3p

5p

Älmhult-Linnébygdens Ridklubb

3p

1p

4p

 

 

Klass 1 - 1.10m Två faser A:0/A:0

1 Caroline Skogström  Lammhults Ridklubb   Cruella de Vil  0+0fel  25.32sek
2 Linda Serrander  Vetlandaortens RF Cocktail Pan  4fel  60.0sek
Paula Frank  Växjöortens Fältrittklubb  Lord Cassimir II  8fel  58.46sek
Emma Hugosson  Åseda Ryttarförening  Armageddon  11fel  75.77sek
Caroline Dreijer  Växjöortens Fältrittklubb  Aktion van het Hombroek  12fel  78.9sek
Hanna Gustavsson  Vetlandaortens RF  Irish Coffee  uts
Evelina Fritzson Växjöortensfältrittklubb Careco Uts

Avd B

Tina Lennartsson  Vartorps Ryttarsällskap  Hugo  7fel  76.2sek
Skribent: Elin Elmgren

Tävlingssektionen

Klicka på namnet för e-postadress

Anna Ekbring

Sofia Ekbring

Sandra Forsberg

Magda Gyllenfjell

Pernilla Ljungqvist

Håkan Magnusson

Gunilla Nilsson

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vi har kol och briketter kvar! Kontakta Helena 0733-562 444 om du vill köpa!

 

   

 

 

Postadress:
Åseda Ryttarförening - Ridsport
Badeboda
36433 Åseda

Kontakt:
Tel: 047412285
E-post: This is a mailto link