Hoppa till sidans innehåll

*2010-04-11 Lokal Ponnyhoppning

12 APR 2010 11:15
Resultaten är preliminära till att de publiceras på ridsportförbundets hemsida
  • Uppdaterad: 14 APR 2010 01:06

Resultat för Åseda Ryttarförenings Lokala Hopptävling för Ponny 11 april 2010

Klass 1 - 0,7-1,0m

Kat C
1 Jennifer Karlsson  Ekenässjöns Hästsportklubb  Isa  0+0 fel 28.12 sek
2 Angelica Sundberg  Hultsfredsbygdens Ridklubb  Count on Me  0+0 fel 36.84 sek
Isa Aronsson  Lammhults Ridklubb  Paddie  0+4 fel 40.47 sek
Jennifer Karlsson  Ekenässjöns Hästsportklubb  Holmens Gatsby  4 fel 57.6 sek
Dennis Johansson  Tingsryds Rid- och Körklubb  Nemo  uts.

Klass 2 - 0,6-0,9m

Kat B
1 Olivia Ytterell  Vetlandaortens Ryttarförening  Dahlåkras Damast  0+0 fel 32.09 sek
2 Elinor Johansson  Lammhults Ridklubb  Lillebror  0+0 fel 33.43 sek
Annie Svensson  Hultsfredsbygdens Ridklubb  Rambo  0+4 fel 35.23 sek
Julia Dolk  Gamleby Ridklubb  Greta  4 fel 46.4 sek
Tove Axelsson  Åseda Ryttarförening  Romance  uts
Kat C+D
1 Jennifer Karlsson  Ekenässjöns Hästsportklubb  Holmens Gatsby  0+0 fel 24.91 sek
2 Isabella Törmänen  Gemlaortens Stallklubb  Silver Zavannah  0+0 fel 30.43 sek
3 Emelie Tellander  Braås Ponny O Ridklubb  Queeni  0+0 fel 31.86 sek
Angelica Sundberg  Hultsfredsbygdens Ridklubb  Count on Me  0+0 fel 37.34 sek
Albin Elw  Värnamobygdens Ryttarförening  Dawn  0+4 fel 33.91 sek
Annie Svensson  Hultsfredsbygdens Ridklubb  Rocky 783  0+4 fel 37.97 sek
Emma Alserin  Lammhults Ridklubb  Joelsbo Delicious  0+4 fel 53.81 sek
Jennifer Karlsson  Ekenässjöns Hästsportklubb  Isa  4 fel 42.0 sek
Elin Jonsson  Lammhults Ridklubb  Baltic Pocahontas  4 fel 44.2 sek
Jenny Tellander  Braås Ponny O Ridklubb  Claudia  4 fel 53.6 sek
Amanda wahlsten  gemlaortens stallklubb  White dream child 14 fel 81.09 sek
Alice Ård  Theleborgs Ryttarsällskap  Phytagoras  uts

 

Avd B kat C

1

Nikki Mattsson  Vetlandaortens Ryttarförening  Humle  0 fel 45.8 sek

 

Avd B kat D

1

Julia Björstrand Lammhults Ridklubb  Poetic Star 0 fel 55.4 sek
Myria Karlsson  Värnamobygdens Ryttarförening   Irish Coffee  uts

Klass 3 - 0,6-0,9m

Kat B
1 Julia Dolk  Gamleby Ridklubb  Greta  0+0 fel 21.55 sek
2 Annie Waldener  Växjöortens Fältrittklubb  Munsboro Tom Thumb  0+0 fel 23.07 sek
3 Olivia Ytterell  Vetlandaortens Ryttarförening  Dahlåkras Damast  0+0 fel 24.16 sek
Elinor Johansson  Lammhults Ridklubb  Lillebror  0+0 fel 27.58 sek
Tove Axelsson  Åseda Ryttarförening  Richter´s Valentino  0+0 fel 27.59 sek
Kajsa Jonsson  Lammhults Ridklubb  Sam  0+0 fel 27.67 sek
Annie Johansson  Lenhovda Hästsportklubb  Abbe  4 fel 57.5 sek
Annie Svensson  Hultsfredsbygdens Ridklubb  Rambo  4 fel 57.6 sek
Felicia Abrahamsson Nannsjö  Braås Ponny O Ridklubb   Heden Hugo  12 fel 68.7 sek
Kat C
1 Annie Svensson  Hultsfredsbygdens Ridklubb  Rocky 783  0+0 fel 23.23 sek
2 Filippa Bergvall  Theleborgs Ryttarsällskap  munsboro chuck  0+0 fel 23.84 sek
3 Elin Jonsson  Lammhults Ridklubb  Baltic Pocahontas  0+0 fel 24.01 sek
Johanna Hermanson  Vetlandaortens Ryttarförening  Grythöjdens Index  0+0 fel 24.68 sek
Albin Elw  Värnamobygdens Ryttarförening  Dawn  0+0 fel 26.22 sek
Amanda Streling Gemlaortens Stallklubb  Molly 0+0 fel 26.29 sek
Emelie Tellander Braås Ponny O Ridklubb Queeni 0+4 fel 42.18 sek
Ebba Janbert-Winbladh  Vetlandaortens Ryttarförening  Chapman II  4 fel 42.4 sek
Sara Johansson  Hultsfredsbygdens Ridklubb  war chief  4 fel 50.1 sek
Agnes Wahlsten  gemlaortens stallklubb  white dream child uts
Amanda Palmgren  Högsby Hästsportklubb  Sindra  uts
Alice Ård  Theleborgs Ryttarsällskap  Phytagoras  uts
Avd B
1 Nikki Mattsson  Vetlandaortens Ryttarförening  Humle  0 fel 44.9 sek
Kat D
1 Linnea Morge  Ekenässjöns Hästsportklubb  Snaps  0+0 fel 26.3 sek
2 Isa Aronsson  Lammhults Ridklubb  Silverado  0+0 fel 28.53 sek
3 Julia Hermanson  Vetlandaortens Ryttarförening  Miz Izola  0+0 fel 31.79 sek
Emma Alserin  Lammhults Ridklubb  Joelsbo Delicious  0+0 fel 32.97 sek
fanny engstrand  Gemlaortens Stallklubb  Windy Boy  0+4 fel 26.55 sek
Jenny Tellander  Braås Ponny O Ridklubb  Claudia  4 fel 40.24 sek
Isabella Törmänen  Gemlaortens Stallklubb  Silver Zavannah  8 fel 44.2 sek
Sofia Ekbring  Åseda Ryttarförening  Lisduff Flash  4 fel 53.8 sek
Felicia Eneroth  Växjöortens Fältrittklubb  Kilbarry Saphire  uts.
Avd B
1 Myria Karlsson  Värnamobygdens Ryttarförening   Irish Coffee  0 fel 48.3 sek
1 Julia Björstrand Lammhults Ridklubb  Poetic Star 0 fel 56.07 sek

Klass 4 - 0,5-0,8m

kat B
1 Annie Waldener  Växjöortens Fältrittklubb  Munsboro Tom Thumb  0 fel 42.73 sek
1 Felicia Abrahamsson Nannsjö  Braås Ponny O Ridklubb   Heden Hugo  0 fel 44.96 sek
1 Annie Johansson  Lenhovda Hästsportklubb  Abbe  0 fel 47.41 sek
1 Kajsa Jonsson  Lammhults Ridklubb  Sam  0 fel 48.01 sek
1 Tove Axelsson  Åseda Ryttarförening  Richter´s Valentino  0 fel 54.08 sek
Kat C
1 Ebba Janbert-Winbladh  Vetlandaortens Ryttarförening  Chapman II  0 fel 46.15 sek
1 Johanna Hermanson  Vetlandaortens Ryttarförening  Grythöjdens Index  0 fel 49.49 sek
1 Filippa Bergvall  Theleborgs Ryttarsällskap  munsboro chuck  0 fel 56.86 sek
1 Sara Johansson  Hultsfredsbygdens Ridklubb  war chief  0 fel 57.02 sek
Amanda Streling Gemlaortens Stallklubb  Molly 8 fel 72.85 sek
Fanny Bengtsson Åseda ryttarförening Lucky Indian 16 fel 88.51 sek
Hanna Barrdahl  Växjö Ridklubb  Tim  uts
Dennis Johansson  Tingsryds Rid- och Körklubb  Nemo  uts
Kat D
1 Isa Aronsson  Lammhults Ridklubb  Silverado  0 fel 44.20 sek
1 Thilda Horwath  Växjö Ridklubb  Silver Stardust  0 fel 46.94 sek
1 Felicia Eneroth  Växjöortens Fältrittklubb  Kilbarry Saphire  0 fel 46.97 sek
1 Linnea Morge  Ekenässjöns Hästsportklubb  Snaps  0 fel 47.48 sek
1 Julia Hermanson  Vetlandaortens Ryttarförening  Miz Izola  0 fel 50.7 sek
Linnea Rydqvist Växjö ridklubb Qyenn 4 fel 49.85 sek
Sofia Ekbring  Åseda Ryttarförening  Lisduff Flash  4 fel 53.46 sek
fanny engstrand  Gemlaortens Stallklubb  Windy Boy  uts.
Angelica Sundberg  Hultsfredsbygdens Ridklubb  Zamira  uts.
Skribent: Elin Elmgren

Tävlingssektionen

Klicka på namnet för e-postadress

Anna Ekbring

Sofia Ekbring

Sandra Forsberg

Magda Gyllenfjell

Pernilla Ljungqvist

Håkan Magnusson

Gunilla Nilsson

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vi har kol och briketter kvar! Kontakta Helena 0733-562 444 om du vill köpa!

 

   

 

 

Postadress:
Åseda Ryttarförening - Ridsport
Badeboda
36433 Åseda

Kontakt:
Tel: 047412285
E-post: This is a mailto link