Hoppa till sidans innehåll

*2009-08-30 Lokala Hästhopp

30 AUG 2009 21:21
Resultar för lokal hopptävling för häst med allsvenskan div 2 omg 1 zon 2 den 30 augusti 2009
  • Uppdaterad: 07 MAR 2010 20:27

 

Resultat lag

1 Åseda Ryttarförening  8 P
2 Ridklubben Udden 6 P
3 Kalmar Hästsportklubb -KRS 5 P
4 Ölands Ryttarförening 4 P
5 Theleborgs Ryttarsällskap 3 P
6 Växjö Fältrittklubb I 2 P
7 Växjö Fältrittklubb II 1 P
Torsås Ryttareförening strukna

 

 

Resultat Klass 1 Lagklass LC bed A:1a

1 Åseda Ryttarförening
Liselotte Nyström Kastor 0 53,52
Amanda Karlsson Celsius C (SWB) 4 52,59
Emma Hugosson Armageddon 0 53,40
Victoria Hellgren Leon 0 54,33
TOTALT 0 161,25
2 Ridklubben Udden
Cecilia Kyrk Sinbad 8 54,94
Erika Lorensson Alabárdos Rabló 0 56,31
Sara Pettersson Lavendel (SWB) 4 53,48
Frida Weidemar Temdera 0 53,92
TOTALT 4 163,71
3 Kalmar Hästsportklubb -KRS
Pernilla Kåreberg Hector 8 79,46
Linn Björk Zallieri 0 53,25
Emelie Jacobsson Victor Vic 6 71,62
Linda-Mari Frösemo Juliana 0 56,29
TOTALT 6 181,16
4 Ölands Ryttarförening
Kajsa Hillbom Favory Zanche 0 51,37
Malin Widén Bonsai 12 57,85
Marika Johansson Fox Piri Piri 4 57,21
John Franzen Carisma Utesluten
TOTALT 16 166,43
5 Theleborgs Ryttarsällskap 
Jenny Phil Hobby 4 61,11
Anna Hammarström Amigo Mi Amore 4 55,31
Jessica Engell Cremen Strazzo 12 54,08
TOTALT 20 170,50
6 Växjöortens Fältrittklubb I
Maria Lindgren Pirelli 21 99,55
Petronella A Lindgren Frenesi 0 62,90
Klara Tibblin Wall Street 0 59,46
TOTALT 21 221,91
7 Växjöortens Fältrittklubb II
Jenny Andersson Marcos Way 8 65,86
Evelina Fritzson Careco Utesluten 41 132,00
Steffani Eneroth Herkules 0 56,07
TOTALT 49 253,93
Torsås Ryttareförening
Anne Sarenbo Holmberg Flanagan Utesluten
Heléne Lagergren Olympia Utesluten
Jeanette Kindeland Monique II Ej startat
Laget struket

 

 

 

Resultat Klass 2 1,00 bed 2 faser A:0/A:0/A

Avd A

1 Frida Weidemar Ridklubben Udden Temdera 0+0 24,37
2 Kajsa Hillbom Ölands Ryttarförening Favory Zanche 0+0 26,64
3 Evelina Fritzson Växjöortens Fältrittklubb Careco 0+0 26,72
4 Steffani Eneroth Växjöortens Fältrittklubb Herkules 0+0 28,11
5 Liselotte Nyström Åseda Ryttarförening Kastor 0+0 28,32
6 Jessica Engell Cremen Theleborgs Ryttarsällskap  Strazzo 0+0 28,91
7 Amanda Karlsson Åseda Ryttarförening Celsius C (SWB) 0+0 30,39
8 Anna Hammarström Theleborgs Ryttarsällskap  Amigo Mi Amore 0+0 32,77

9

Olivia Emanuelsson

Växjö Ridklubb

Eartha Kitt

0+0

32,99

Marika Johansson Ölands Ryttarförening Fox Piri Piri 0+0 34,17
Linda-Mari Frösemo Kalmar Hästsportklubb -KRS Juliana 0+0 36,37
Malin Widén Ölands Ryttarförening Bonsai 0+4 31,76
Jennie Johansson Växjö Ridklubb Arrogatio 0+4 31,81
Erika Lorensson Ridklubben Udden Alabárdos Rabló 0+4 32,49
Emelie Jacobsson Kalmar Hästsportklubb -KRS Victor Vic 0+8 31,06
Cecilia Kyrk Ridklubben Udden Sinbad 4 38,30
Victoria Hellgren Åseda Ryttarförening Leon 4 41,64
Emma Hugosson Åseda Ryttarförening Armageddon 4 43,25
Evelina Granström Ridklubben Udden San Marco 4 61,16
Sara Nilsson Braås Ponny o Ridklubb Cefyr 4 64,49
Sara Pettersson Ridklubben Udden Lavendel (SWB) 5 50,96
Linn Björk Kalmar Hästsportklubb -KRS Zallieri 5 52,46
Jeanette Kindeland Torsås Ryttareförening Monique II 7 58,99
Josefine Wiik Älmhult Linnebygdens Ridklubb Fruhling 7 59,76
Linn Björk Kalmar Hästsportklubb -KRS Afrodite 8 49,37
Jenny Phil Theleborgs Ryttarsällskap  Hobby 11 60,59
Pernilla Kåreberg Kalmar Hästsportklubb -KRS Hector 15 75,77
John Franzen Ölands Ryttarförening Carisma 23 74,56
Klara Tibblin Växjöortens Fältrittklubb Wall Street Utesluten
Jenny Andersson Växjöortens Fältrittklubb Marcos Way Utesluten
Heléne Lagergren Torsås Ryttareförening Olympia Utesluten
Marie Tegnemo Ridklubben Udden Karina Utesluten
Sofia Franzén Braås Ponny o Ridklubb Memphis Bell Utesluten
Malin Thoresson Åseda Ryttarförening Wanessa Utesluten

Avd B

1 Jenni Karlsson Ljungby Ridklubb Scarlantiina MD 0 54,99
1 Jenni Karlsson Ljungby Ridklubb King of the Hills 0 55,09
Nikki Mattsson Vetlandaortens Ryttarförening Cassidi Girl 4 48,32
Hanna Birgersson Son of Hip 4 48,42
Daniella Skarphagen Åseda Ryttarförening Bello Brunello Utesluten

Resultat Klass 3 0,90 bed Clear Round

1 Jenni Johansson Växjö Ridklubb Arrogatio 0 fel
1 Jenni Karlsson Ljungby Ridklubb Scarlantiina MD 0 fel
1 Hanna Birgersson Son of Hip 0 fel 
1 Helena Svensson Braås Ponny o Ridklubb Harrington 0 fel
1 Jenni Karlsson Ljungby Ridklubb King of the Hills 0 fel 
Nikki Mattsson Vetlandortens Ryttarförening Cassidi Girl 4 fel 
Sara Nilsson Braås Ponny o Ridklubb Cefyr 8 fel
Linda-Mari Frösemo Kalmar Hästsportklubb  Amelie (5)(SWB) 8 fel
Petronella A Lindgren Växjöortens Fältrittklubb Frenesi 12 fel
Olivia Emanuelsson Växjö Ridklubb Eartha Kitt 20 fel
Maria Lindgren Växjöortens Fältrittklubb Pirelli Över maxtid
Sofia Franzén Braås Ponny o Ridklubb Memphis Bell Utesluten
Daniela Skarphagen Åseda Ryttarförening Bello Brunello Utesluten
Anne Sarenbo Holmberg Torsås Ryttareförening Flanagan Utesluten
Marie Tegnemo Ridklubben Udden Karina Utesluten
Skribent: Elin Elmgren

Tävlingssektionen

Klicka på namnet för e-postadress

Anna Ekbring

Sofia Ekbring

Sandra Forsberg

Magda Gyllenfjell

Pernilla Ljungqvist

Håkan Magnusson

Gunilla Nilsson

 

 

 

Beställ kryddor! Kontakta Emelie 073-041 24 20

 

 

 

         Stöd Åseda Ryttarförening. Köp ditt toalett- och hushållspapper av oss! Vi har hemma för omedelbar          leverans.  Kontakta Helena, 0733-562 444 för beställning!

 

  

 

 

 

Vi har kol och briketter kvar! Kontakta Helena 0733-562 444 om du vill köpa!

 

   

 

 

Postadress:
Åseda Ryttarförening - Ridsport
Badeboda
36433 Åseda

Kontakt:
Tel: 047412285
E-post: This is a mailto link