Hoppa till sidans innehåll

*2009-05-17 Lokal Ponnyhopp

01 AUG 2009 15:22
Resultat för Åseda Ryttarförenings Lokala Ponnyhoppning 17 maj 2009
  • Uppdaterad: 03 AUG 2009 22:52

Resultat klass 1 0,70m-1,00m (LB)

Kat C

1 Angelica Sundberg Hultsfredsbygdens ridklubb Count on Me 0+0 36.29
Cornelia Karlsson Ekenässjöns Hästsportklubb Bellamie 12 67.40
Amanda Palmgren Högsby Hästsportklubb Sindra 12 99.95
Lovisa Ljungcrantz Växjöortens Fältrittklubb Glen Fiddich uts
Kat D
1 Martina Johansson Åseda Ryttarförening Mr Cash 0+0 26.35
2 LisaMarie Erlandsson Vetlandaortens RF Lizzy 4 46.70
3 Lisa Rindstig Ridklubben Udden Olbiz Red Delicious 4 55.41
Emmy Svensson Torestorp Kristvalla RF Köhls Etik 4 56.78
Kevin Ullman Växjöortens Fältrittklubb Glen Ruby 4 64.06
Josefin Eriksson Lammhults Ridklubb Gentel 8 57.66
Jenny Tellande Braås Ponny O Ridklubb Claudia 12 67.54
Josefine Foxman Braås Ponny O Ridklubb Tanico 12 68.72
Magda Gyllenfjell Åseda Ryttarförening Kajo uts
 

Resultat klass 2 0,6m-0,9m (LC)

Kat B
1 Julia Dolk Gamleby Ridklubb Greta 0+0 24.80
2 Mikaela Eriksson Bätteropps Hästsällskap Balcke Stauslykke 0+0 25.63
3 Frida Engborg Gemlaortens Stallklubb Facette 0+0 27.72
Annie Waldener Växjöortens Fältrittklubb Vild Winter af Sten 0+uts --
Julia Hermanson Ekenässjöns Hästsportklubb Yster-Boll 4 55.69
Paulin Orskarsson Gamleby Ridklubb Surprise 4 56.89
Tove Axelsson Åseda Ryttarförening Rihcter´s Valentino 4 60.01
Sofie Blomberg Bätteropps Hästsällskap Kelly 4 61.02
Tove Axelsson Åseda Ryttarförening Efesus 8 55.47
Ebba Lydigh Lammhults Ridklubb Dacapo uts
Kat C
1 Amanda Palmgren Högsby Hästsportklubb Sindra 0+0 26.23
2 Angelica Sundberg Hultsfredsbygdens ridklubb Count on Me 0+0 26.63
3 Cornelia Karlsson Ekenässjöns Hästsportklubb Bellamie 0+0 27.98
Sara Maxson Vetlandaortens RF Thunders Friend 0+0 28.03
Lovisa Ljungcrantz Växjöortens Fältrittklubb Glen Fiddich 0+0 29.90
Matilda Aspegren Sävsjö Ridklubb Sörby´s Orkan 0+0 31.69
Stina-Louise Karlsson Bätteropps Hästsällskap Agent 4 48.74
Ofelia Lönn-kujala Braås Ponny O Ridklubb Pontsarn Firecracker uts
Fannie Petersson Gemlaortens Stallklubb Gulliver uts
Avd B
Mikaela Eriksson Bätteropps Hästsällskap Kulltorps Hampus uts
Kat D
1 LisaMarie Erlandsson Vetlandaortens RF Lizzy 0+0 22.12
2 Martina Johansson Åseda Ryttarförening Mr Cash 0+0 23.80
3 Emma Hugosson Åseda Ryttarförening Lilleman III 0+0 25.05
4 Josefine Fernström Torestorp Kristvalla RF Dream Boy 0+0 25.91
5 Jenny Tellande Braås Ponny O Ridklubb Claudia 0+0 26.08
Magda Gyllenfjell Åseda Ryttarförening Kajo 0+0 26.11
Kevin Ullman Växjöortens Fältrittklubb Glen Ruby 0+0 26.14
Julia Andersson Gemlaortens Stallklubb Indian Dream Blazy 0+0 28.38
Line Forsén Älmhult Linnébygdens RF Jenka 0+0 29.18
Emmy Svensson Torestorp Kristvalla RF Köhls Etik 0+4 22.89
Josefine Foxman Braås Ponny O Ridklubb Tanico 4 63.59
Lisa Rindstig Ridklubben Udden Olbiz Red Delicious 4 66.35
Josefin Eriksson Lammhults Ridklubb Gentel 8 56.58
Linda Johansson Braås Ponny o Ridklubb Vittra uts
Katarina Ohlsson Braås Ponny o Ridklubb Kai basic uts
Anna Sandin Braås Ponny O Ridklubb April Witch uts
Rebecca Aspegren Sävsjö Ridklubb Mummelman uts
Malin Gladh Lammhults Ridklubb Paintball uts
Avd B
Olivia Fältsjö Bätteropps Hästsällskap High Fidelity 4 45.74
Charlotte Fransson Ljungby Ridklubb Myntos 4 66.69

 

Resultat Klass 3 CL 0.5m-0,8m (LD)

Kat B
Tove Axelsson Åseda Ryttarförening Efesus 0 fel
Julia Dolk Gamleby Ridklubb Greta 0 fel
Ebba Lydigh Lammhults Ridklubb Dacapo 0 fel
Mikaela Eriksson Bätteropps Hästsällskap Balcke Stauslykke 0 fel
Annie Waldener Växjöortens Fältrittklubb Vild Winter af Sten 0 fel
Paulin Orskarsson Gamleby Ridklubb Surprise 4 fel
Julia Hermanson Ekenässjöns Hästsportklubb Yster-Boll 4 fel
Felicia AbrahamssonNannsjö Braås Ponny O Ridklubb Hedens Hugo 4 fel
Tove Axelsson Åseda Ryttarförening Rihcter´s Valentino 4 fel
Sofie Blomberg Bätteropps Hästsällskap Kelly uts
Frida Engborg Gemlaortens Stallklubb Facette uts

Kat C

Sara Maxson Vetlandaortens RF Thunders Friend 0 fel
Stina-Louise Karlsson Bätteropps Hästsällskap Agent 0 fel
Matilda Aspegren Sävsjö Ridklubb Sörby´s Orkan 0 fel
Mikaela Eriksson Bätteropps Hästsällskap Kulltorps Hampus 4 fel
Fannie Petersson Gemlaortens Stallklubb Gulliver 4 fel
Wicki Wallgren Bätteropps Hästsällskap Pascal uts
Ofelia Lönn-kujala Braås Ponny O Ridklubb Pontsarn Firecracker uts
Kat D
Hanna Strömholm Åseda Ryttarförening Sonora 0 fel
Line Forsén Älmhult Linnébygdens RF Jenka 0 fel
Emma Hugosson Åseda Ryttarförening Lilleman III 0 fel
Josefine Fernström Torestorp Kristvalla RF Dream Boy 0 fel
Olivia Fältsjö Bätteropps Hästsällskap High Fidelity 0 fel
Charlotte Fransson Ljungby Ridklubb Myntos 4 fel
Julia Andersson Gemlaortens Stallklubb River Haze 4 fel
Malin Gladh Lammhults Ridklubb Paintball 4 fel
Anna Sandin Braås Ponny O Ridklubb April Witch 8 fel
Louise Axelsson Hultsfredsbygdens Ridklubb Thunder Ball 12 fel
Rebecca Aspegren Sävsjö Ridklubb Mummelman 16 fel
Linda Johansson Braås Ponny o Ridklubb Vittra uts
Katarina Ohlsson Braås Ponny o Ridklubb Kai basic uts
 
Skribent: Elin Elmgren

Tävlingssektionen

Klicka på namnet för e-postadress

Anna Ekbring

Sofia Ekbring

Sandra Forsberg

Magda Gyllenfjell

Pernilla Ljungqvist

Håkan Magnusson

Gunilla Nilsson

 

 

 

Beställ kryddor! Kontakta Emelie 073-041 24 20

 

 

 

         Stöd Åseda Ryttarförening. Köp ditt toalett- och hushållspapper av oss! Vi har hemma för omedelbar          leverans.  Kontakta Helena, 0733-562 444 för beställning!

 

  

 

 

 

Vi har kol och briketter kvar! Kontakta Helena 0733-562 444 om du vill köpa!

 

   

 

 

Postadress:
Åseda Ryttarförening - Ridsport
Badeboda
36433 Åseda

Kontakt:
Tel: 047412285
E-post: This is a mailto link