Hoppa till sidans innehåll

*2007-09-16 Lokal Ponnyhopp

01 AUG 2009 02:41
Resultat Lokaltävling Ponnyallsvenskan div.II omg.2 16/9
  • Uppdaterad: 03 AUG 2009 22:59

 

Resultat L:D bed CL

     
           
Kat B         Omstart  
Julia Hermanson SBHS Allgunnens Mina 0 fel 45,7    
Ronja Bergsjö LjRK Sceherazade 0 fel 50,7    
Frida Engborg GOSK Facette 0 fel 51,01    
Madeleine Gustavsson SBHS Tryffel 0 fel 59,1    
           
Kat C            
Dorothea Blixth GOSK Madoghill Imogen 0 fel 44,3    
Lovisa Ljungcrantz VFK Glen Fiddich 0 fel 64,1    
Nellie Flemström VRF Strätes Dockan 7 fel 76,6    
Emmy Rosell LHK Garantie 13 fel 70,2    
Johanna Hermanson SBHS Grythöjdens Index Uts.   Uts.  
           
Kat D            
Martina Johansson ÅRF Mr Cash 0 fel 46,4    
Emma Hugosson ÅRF Evita 0 fel 47,5    
Hanna Benjaminsson LjRK Kantjes Tiffany 0 fel 49,0    
Evelina Fritzson VRK Felicia 0 fel 50,4    
Malin Hjelm SBHS Clifden Galway 0 fel 53,7    
Hanna Fransson LaRK Valentino 0 fel 54,1    
Emma Engström VFK Bessie ox 0 fel 55,3    
Kevin Ullman VFK Glen Ruby 4 fel 45,2    
Josefine Foxman BPK Tanico uts.   0 fel 47,6
Amanda Karlsson ÅRF Gwerniago Vincent 4 fel 64,9 0 fel 48,2
Kevin Ullman VFK Taras Pony uts.   0 fel 56,2
Malin Carlsson ERK Bokbackens Brasse 4 fel 62,4 4 fel 46,4

 

Resultat L:C bed. CL

       
           
Kat B         Omstart  
Sanna Östangård LHK Little Big Man 0 fel 38,11    
Alice Torvinen ÅRF Romance 0 fel 38,31    
Evelina Karlsson GOSK Cham 0 fel 40,42    
Linnea Benjaminsson LjRK Regina 0 fel 41,21    
Matilda Strååth GOSK Vincent 0 fel 42,33    
Maja Petersson VFK Smedstorps Blacki 0 fel 43,02    
Nathali Berglund VFK Tansy 0 fel 43,64    
Nellie Lagerkvist LjRK Melodie 0 fel 44,4    
Emil Johansson LaRK Sam 0 fel 44,6    
Felicia Eneroth GOSK Hundsmålas Madonna 0 fel 45,83    
Elin Jönsson TiRK Cazina II 0 fel 46,81    
Annie Svensson LaRK Hobbe 0 fel 47,77    
Sara Rylander GOSK Sjömillans Dynamit 0 fel 49,99    
Jennie Johansson GOSK Spirit in the sky 4 fel 47,43    
Hannah Belin GOSK Mingo 4 fel 49,64    
Frida Engborg GOSK Facette 4 fel 55,8    
Stephanie Birgersson SBHS Dannte uts.   0 fel 44,06
             
           
Kat C            
Dorothea Blixth GOSK Madoghill Imogen 0 fel 36,4    
Rasmus Ullman VFK Fantomen 0 fel 37,28    
Nathalie Johansson TIRK Daisy Brown 0 fel 39,87    
Fanny Engstrand VRK Rodito 0 fel 40,41    
Cornelia Karlsson SBHS Bellamie 0 fel 41,4    
Felicia Lagerkvist LjRK Poca Hontas 0 fel 42,26    
Robert Groves TRS Myrra 0 fel 42,32    
Ida Aggerstam LaRK Carnaby Twice Sparrow 0 fel 42,69    
Hanna Karlsson TiRK Ofelia 0 fel 43,96    
Tanja Gustafsson VRK Harry 0 fel 44,37    
Ebba Hotaling TRS Baloo 0 fel 45,25    
Isabelle Lundh GOSK Simon H 4 fel 40,5    
Julianne Ahlesten ÅRF Bubble Pop 4 fel 42,55    
Amanda Magnusson VFK Duster 4 fel 56,96    
Felicia Johansson TRS Munsboro Rafter uts.   0 fel 39,83
Carolina Strömberg TRS Munsboro Chuck uts.   0 fel 41,33
Josephine Darlington BPK Simsalabim uts.   0 fel 44,42
           
           
Kat D            
Carolina Jansson LaRK Starlet 0 fel 37,89    
Axel Johansson TiRK Aille Chowder 0 fel 41,86    
Amanda Karlsson ÅRF Gwerniago Vincent 0 fel 43,45    
Elina Aggerstam LaRK Värends Pål 0 fel 46,17    
Magda Gyllenfjell ÅRF Zamba II 0 fel 46,28    
Sara Blom TiRK Köhls Kompis 0 fel 52,02    
Jasmin Naraghi VFK Marina 4 fel 43,44    
Josefin Eriksson LaRK Gentel 4 fel 43,69    
Jenny Carlsson TiRK Wiedaz 4 fel 51,77    
Malin Gunnarsson TiRK Sofine 4 fel 59,37    
Julianne Ahlesten ÅRF Lilleman lll 13 fel 67,78    
Lynn Johansson LHK Nina III 13 fel 69,0    
Amanda Fransson TiRK Batida 14 fel 77,65    
Kevin Ullman VFK Taras Pony uts.      
Josefine Foxman BPK Tanico uts.   0 fel 44,86
Malin Carlsson ERK Bokbackens Brasse uts.   uts.  
 

Resultat Ponnyallsvenskan div. 2 omg. 2

Korrigerat Resultat från omgång 1

1 Lammhults RK 0+0 fel 94,5 sek 11 poäng
2 Gemlaortens SK 0+0 fel 95,6 sek 9 poäng
3 Tingsryds RK 0+0 fel 108,4 sek 8 poäng
4 Ljungby RK 0+4 fel 115,0 sek 7 poäng
5 Växjöortens FRK 0+41 fel   6 poäng
6 Växjö RK 0+47 fel   5 poäng
7 Theleborgs RS 4 fel   4 poäng
8 Åseda RF 19 fel   3 poäng
9 Skogsbygdens HS 58 fel   2 poäng
10 Lenhovda HSK 78 fel   1 poäng

 

Resultat omg. 2

1 Lammhults RK 0+0 fel 67,18 sek 11 poäng
2 Åseda RF 0+0 fel 69,53 sek 9 poäng
3 Tingsryds RK 0+0 fel 75,99 sek 8 poäng
4 Gemlaortens SK 0+4 fel 63,48 sek 7 poäng
5 Växjöortens FRK 0+4 fel 75,75 sek 6 poäng
6 Växjö RK 0+4 fel 81,62 sek 5 poäng
7 Skogsbygdens HS 0+37 fel   4 poäng
8 Ljungby RK 4 fel   3 poäng
9 Theleborgs RS 80 fel   2 poäng

 

Resultat omg. 1 och 2

1 Lammhults RK 22 poäng
2 Gemlaortens SK 16 poäng
2 Tingsryds RK 16 poäng
4 Åseda RF 12 poäng
4 Växjöortens FRK 12 poäng
6 Ljungby RK 10 poäng
6 Växjö RK 10 poäng
8 Theleborgs RS 6 poäng
8 Skogsbygdens HS 6 poäng
10 Lenhovda HSK 1 poäng

 

1 Lammhults RK      
Annie Svensson B Hobbe 0+0 29,86 sek
Emil Johansson B Sam 0+0 24,96 sek
Ida Aggerstam C Carnaby Twice Sparrow 0+0 21,19 sek
Elina Aggerstam D Värends Pål 4+/  
Carolina Jansson D Starlet 4+0 21,03 sek
Josefin Eriksson D Gentel 0+8 23,34 sek
Hanna Fransson D Valentino 4+/  
      0+0 fel 67,18 sek
         
         
2 Åseda RF        
Alice Torvinen B Romance 0+0 26,12 sek
Julianne Ahlesten C Bubble Pop 12+0 26,42 sek
Martina Johansson D Mr Cash 0+0 17,22 sek
Emma Hugosson D Evita /+/  
Magda Gyllenfjäll D Zomba II 0+0 26,19 sek
      0+0 fel 69,53 sek
         
         
3 Tingsryds RK        
Elin Jönsson B Cazina II 0+/  
Hanna Karlsson C Ofelia 4+0 23,59 sek
Nathalie Johansson C Daisy Brown 0+4 27,11 sek
Axel Johansson D Aille Chowder 0+4 26,37 sek
Amanda Fransson D Batida 0+0 26,14 sek
Jenny Carlsson D Wiedza ox 0+0 26,26 sek
Malin Gunnarsson D Sofine /+/  
Sara Blom D Köhls Kompis 8+4 23,91 sek
      0+0 fel 75,99
         
         
  Gemlaortens SK    
Hannah Belin B Mingo 14  
Sara Rylander B Sjömillans Dynamit 0+0 19,77sek
Frida Engborg B Facette 4+/  
Jennie Johansson B Spirit in the sky 0+/  
Felicia Eneroth B Hundsmålas Madonna 0+0 26,12 sek
Matilda Strååth B Vincent 4+4 27,49 sek
Evelina Karlsson B Cham 0+4 17,59 sek
Isabelle Lundh C Simon H 0+12 36,73 sek
      0+4 fel 63,48 sek
         
         
  Växjöortens FRK    
Nathali Berglund B Tansy 0+0 25,08 sek
Maja Petersson B Smedstorps Blacki 0+17 47,44 sek
Amanda Magnusson C Duster 0+8 37,24 sek
Rasmus Ullman C Fantomen 4+0 25,22 sek
Kevin Ullman D Glen Ruby 0+4 25,45 sek
Jasmin Naraghi D Marina /+/  
Emma Engström D Bessie ox 0+/  
      0+4 fel 75,75 sek
         
         
  Växjö RK        
Fanny  C Rodito 0+0 25,27 sek
Tanja Gustafsson C Harry 0+0 28,9 sek
Josephine Darlington C Simsalabim 0+4 27,45 sek
Evelina Fritzon D Felicia 8+/  
      0+4 fel 81,62 sek
         
         
  Skogsbygdens HS    
Madeleine Gustavsson B Tryffel /+/  
Julia Hermanson B Allgunnens Mina 0+/  
Stephanie Birgersson B Dannte 0+0 32,64 sek
Jimmy Duangpradap C Caramba III 0+/  
Johanna Hermanson C Grythöjdens Index /+/  
Cornelia Karlsson C Bellamie 0+0 25,16 sek
Malin Hjelm D Clifden Galway ---  
      0+37 fel 145,8 sek
         
         
  Ljungby RK        
Ronja Bergsjö B Sceherazade  
Nellie Lagerkvist B Melodie 0  
Linnea Benjaminsson B Regina 0  
Felicia Lagerkvist C Poca Hontas 4  
Hanna Benjaminsson D Kantjes Tiffany 4  
      4 fel  
         
         
  Theleborgs RS      
Felicia Johansson C Munsboro Rafter / (34 fel)  
Robert Groves C Myrra 12  
Ebba Hotaling C Baloo / (34 fel)  
      80 fel  
Skribent: Elin Elmgren

Tävlingssektionen

Klicka på namnet för e-postadress

Anna Ekbring

Sofia Ekbring

Sandra Forsberg

Magda Gyllenfjell

Pernilla Ljungqvist

Håkan Magnusson

Gunilla Nilsson

 

 

 

Beställ kryddor! Kontakta Emelie 073-041 24 20

 

 

 

         Stöd Åseda Ryttarförening. Köp ditt toalett- och hushållspapper av oss! Vi har hemma för omedelbar          leverans.  Kontakta Helena, 0733-562 444 för beställning!

 

  

 

 

 

Vi har kol och briketter kvar! Kontakta Helena 0733-562 444 om du vill köpa!

 

   

 

 

Postadress:
Åseda Ryttarförening - Ridsport
Badeboda
36433 Åseda

Kontakt:
Tel: 047412285
E-post: This is a mailto link