Hoppa till sidans innehåll

*2007-04-01 Lokal Ponnydressyr

01 AUG 2009 02:02
1/4 Ponnyallsvenskan div II omg 1
  • Uppdaterad: 03 AUG 2009 23:00

Resultat Klass 2 L:C2 2003
Kat D
1:a Matilda Svenson Lindmarkens Casper Vimmerbyortens Ryttarförening 199 71,00%
2:a Tina Svensson  Pluto Breziqa II Kalmarbygdens FRK 186 66,40%
3:a Caroline Ottosson Beauty Britha Jönköpings FRK 176 62,80%
Sara Augutsson Halifax Ridklubben Udden 171 61,00%
Linnea Bergholtz Ekslätts af Chapman Braås Ponny o Ridklubb 171 61,00%
Caroline Borgryd Köhls Favorit Torestorp/Kristvalla Ridklubb 168 60,00%
Lovisa Lundgren CC Nonchalant Vetlandaortens  Ryttarförening 162 57,80%
Emilia Aspelund Bostorps Sappo Oskarshamns Ridklubb 155 55,30%
Sabina Nyström Wenne Wendetta Torestorp/Kristvalla Ridklubb 145 51,70%
avd:B Jenny Jönsson Sannängens Fajter Theleborgs RS Utg
Kat C
1:a Elsa Axelsson Cristalls Jolly Jumper Vetlandaortens  Ryttarförening 192 68,50%
2:a Thilda Rimsätter Moorlands Romario Kalmarbygdens FRK 189 67,50%
3:a Hanna Eriksson Lickety  Jönköpings FRK 187 66,70%
4:a Klara Johansson  Moelgarnedd Dewin Åseda  Ryttarförening 185 66,00%
Ann Jansson Manpower Ridklubben Udden 170 60,70%
Elin Ingvarsson Trixie Bell Torestorp/Kristvalla Ridklubb 168 60,00%
Frida Rosen Hagert Percy Påpee Jönköpings FRK 167 59,60%
Elin Maxson Thunders Friend Vetlandaortens  Ryttarförening 165 58,90%
Lisa Johansson Ricco Kalmarbygdens FRK 161 57,50%
Cecilia Stolt  Isabella  Vimmerbyortens Ryttarförening 161 57,50%
Malin Sjöberg Shakira Vetlandaortens  Ryttarförening 159 56,70%
Mikaela Söderlund  Magdalena  Vimmerbyortens Ryttarförening 158 56,40%
Miranda Axelsson  Aughmore Summer Breeze Jönköpings FRK 152 54,20%
Henny Vinlöf Power Babie Sävsjö Ridklubb 149 53,20%
Kar B
1:a Sofia Radhe Strawberry Field Kalmarbygdens FRK 190 67,80%
2:a Matilda Ljungqvist Graffity Åseda  Ryttarförening 181 64,60%
Olivia Arvidsson Mindy Might Vetlandaortens  Ryttarförening 178 63,50%
Olivia Arvidsson Pikatcho Vetlandaortens  Ryttarförening 164 58,50%
Evelina Ljungqvist  Stockaremåla Sune  Åseda  Ryttarförening 157 56,00%

 

Resultat Klass:1 LB:2 2003
Individuella starter 
Kat D
1:a Matilda Svensson Lindmarkens Casper Vimmerbyortens Ryttarförening 199 66,30%
2:a Tina Svensson Pluto Breziqa II Kalmarbygdens FRK 183 61,00%
3:a Linnea Bergholtz Ekslätts af Chapman Braås Ponny o Ridklubb 180 60,00%
4:a Johanna Nyström Prins Åtorps Gränsryttare 172 57,30%
Lovisa Lundgren CC Nonchalant Vetlandaortens  Ryttarförening 171 57,00%
Anna Blucher Lidens Lukas Åtorps Gränsryttare 158 52,60%
Emilia Aspelund  Bostorps Sappo Oskarshamns Ridklubb 156 52,00%
Caroline Ottosson Beauty Britha Jönköpings FRK 154 51,30%
Sara Augutsson  Halifax Ridklubben Udden 149 49,60%
Sabina Nyström Wenne Wendetta Torestorp/Kristvalla Ridklubb 149 49,60%
Caroline Öhrstam Charmör Åtorps Gränsryttare 142 47,30%
Karolina Borgryd Köhls Favorit Torestorp/Kristvalla Ridklubb 137 45,60%
Utom tävlan  Jenny Jönsson  Lunnalyckans Tacado Theleborgs RS 184 61,30%
Kat C
1:a Elsa Axelsson Cristalls Jolly Jumper Vetlandaortens  Ryttarförening 208 69,30%
2:a Hanna Eriksson Lickety Jönköpings FRK 198 66,00%
3:a Tilda Rimsäter Moorlands Romario Kalmarbygdens FRK 197 65,60%
4:a Ann Jansson Manpower Ridklubben Udden 193 64,30%
Elin Maxson Thunders Friend Vetlandaortens  Ryttarförening 190 63,30%
Mikaela Söderlund Magdalena Vimmerbyortens Ryttarförening 180 60,00%
Elin Ingvarsson Trixie Bell Torestorp/Kristvalla Ridklubb 179 59,60%
Cecilia Stolth Isabella Vimmerbyortens Ryttarförening 168 56,00%
Malin Sjöberg Shakira Vetlandaortens  Ryttarförening 163 54,30%
Lisa Johansson Ricco Kalmarbygdens FRK 159 53,00%
Henny Vinlöf Power Babie Sävsjö Ridklubb 155 51,60%
Miranda Axelsson Aughamore Summer Breeze Jönköpings FRK 151 50,30%
Frida Rosen Hagert Percy Påpee Jönköpings FRK 141 47,00%
Kat B
1:a Sofia Radhe Strawberry Field Kalmarbygdens FRK 199 66,30%
2:a Matilda Ljungqvist Graffity Åseda  Ryttarförening 183 61,00%
Olivia Arvidsson Pikatcho Vetlandaortens  Ryttarförening 173 57,60%
Olivia Arvidsson Mindy Might Vetlandaortens  Ryttarförening 165 55,00%

 

 

Resultat Klass:1 LB:2 2003 Lagsammanställning
1:a Kalmarbygdens FRK
Tina Svensson Pluto Breziqa II D 183 61,00%
Lisa Johansson Ricco C 159bort 53,00%
Tilda Rimsäter Moorlands Romario C 197 65,60%
Sofia Radhe Strawberry Field B 199 66,30%
S:a 579
2:a Vetlandaortens  Ryttarförening
Lovisa Lundgren CC Nonchalant D 171 57,00%
Elsa Axelsson Cristalls Jolly Jumper C 208 69,30%
Elin Maxson Thunders Friend C 190 63,30%
Malin Sjöberg Shakira C 163bort 54,30%
S:a 569
Vimmerbyortens Ryttarförening
Cecilia Stolth Isabella C 168 56,00%
Mikaela Söderlund Magdalena C 180 60,00%
Matilda Svensson Lindmarkens Casper D 199 66,30%
S:a 547
Jönköpings FRK
Miranda Axelsson Aughamore Summer Breeze C 151 50,30%
Frida Rosen Hagert Percy Påpee C 141bort 47,00%
Caroline Ottosson Beauty Britha D 154 51,30%
Hanna Eriksson Lickety C 198 66,00%
S:a 503
Åtorps Gränsryttare
Anna Blucher Lidens Lukas D 158 52,60%
Johanna Nyström Prins D 172 57,30%
Caroline Öhrstam Charmör D 142 47,30%
472
Torestorp/Kristvalla Ridklubb
Karolina Borgryd Köhls Favorit D 137 45,60%
Sabina Nyström Wenne Wendetta D 149 49,60%
Elin Ingvarsson Trixie Bell C 179 59,60%
S:a 465
Skribent: Elin Elmgren

Tävlingssektionen

Klicka på namnet för e-postadress

Anna Ekbring

Sofia Ekbring

Sandra Forsberg

Magda Gyllenfjell

Pernilla Ljungqvist

Håkan Magnusson

Gunilla Nilsson

 

 

 

Beställ kryddor! Kontakta Emelie 073-041 24 20

 

 

 

         Stöd Åseda Ryttarförening. Köp ditt toalett- och hushållspapper av oss! Vi har hemma för omedelbar          leverans.  Kontakta Helena, 0733-562 444 för beställning!

 

  

 

 

 

Vi har kol och briketter kvar! Kontakta Helena 0733-562 444 om du vill köpa!

 

   

 

 

Postadress:
Åseda Ryttarförening - Ridsport
Badeboda
36433 Åseda

Kontakt:
Tel: 047412285
E-post: This is a mailto link