Hoppa till sidans innehåll

*2006-10-01 Lokal Hästdressyr

01 AUG 2009 01:44
Resultat 1/10-06 Hästallsvenskan div III
  • Uppdaterad: 03 AUG 2009 23:02

Resultat klass 3. Lätt C:2
           
1. Petronella Andersson Lindgren Bellman Växjö Ridklubb 208p (74,28%)
2. Emelie Bengtsson Viva la tina Day Alvesta ridklubb 182p (65%)
3. Maria Johansson Filou Ridklubben Udden 169p (60,35%)
3. Linda Hermansson Etan Vetlandaortens ryttarförening 169p (60,35%)
  Caroline Karlsson Goldie Johannishus Ryttarförening 166p  (59,28%)
  Jennifer Siebolds Pasteur Åseda ryttarförening 160 (57,14%)
  Ann-Sofie Nilsson Ramir Ridklubben Udden 153p (54,64%)
  Ann-Christine Johansson Mitraz Åseda Ryttarförening 107p (38,21%)
           
           
           
Resultat Klass 2 Ryttartest Inledande
           
1.  Jönköpings Fältrittklubb 7,1p      
2. Åseda Ryttarförening 6,6p      
2. Ljungby Ridklubb 6,6 p      
  Ridklubben Udden 6,4p      
           
Jönköpings Fältrittklubb        
1. Liza Staaw Borg Noobleze      
2. Pauline Ågren Funny Girl      
           
Åseda Ryttarförening        
 1. Martina Qvistberg Wanessa      
 2. Karin Steen Dolly      
 3. Ann-christine Johansson Mitraz      
           
Ljungby Ridklubb        
 1. Jessica Palm Intact      
 2. Jennie Bergman Laponia      
 3. Malin Römer Hollyday av Bolex      
           
Ridklubben Udden        
1. Maria Johansson Filou      
2. Ann-sofie Nilsson Ramir      
3. Anna Andersson Boccaccio      
           
           
           
Resultat klass 1. Lätt B:1
           
1. Petronella Andersson Lindgren Bellman Växjö ridklubb 204p (70,34%)
2. Cajsa Lindkvist Chapsi Vimmerbyortens Ryttarförening 203p (70%)
3. Anna Andersson Boccaccio Ridklubben Udden 181p (62,41%)
4. Lena Lindberg Angel Eksjöortens Ryttarförening 179p (61,72%)
  Martina Qvistberg Wanessa Åseda Ryttarförening 178p (61,37%)
  Emelie Bengtsson Viva la tina Day Alvesta Ridklubb 173p (59,65%)
  Jessica Palm Intact Ljungby Ridklubb 172p (59,31%)
  Ida Bofeldt Kilkenny Eksjöortens Ryttarförening 172p (59,31%)
  Sara Ängbom Dorina Braås ponny och ridklubb 171p (58,96%)
  Helene Lind Witchcraft Åseda Ryttarförening 155p (53,44%)
  Malin Römer Hollyday av Bolex Ljungby ridklubb 155p (53,44%)
  Caroline Karlsson Goldie Johannishus Ryttarförening 152p (52,41%)
Linda Hermansson Etan Vetlandaortens ryttarförening Uts
Skribent: Elin Elmgren

Tävlingssektionen

Klicka på namnet för e-postadress

Anna Ekbring

Sofia Ekbring

Sandra Forsberg

Magda Gyllenfjell

Pernilla Ljungqvist

Håkan Magnusson

Gunilla Nilsson

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vi har kol och briketter kvar! Kontakta Helena 0733-562 444 om du vill köpa!

 

   

 

 

Postadress:
Åseda Ryttarförening - Ridsport
Badeboda
36433 Åseda

Kontakt:
Tel: 047412285
E-post: This is a mailto link