Hoppa till sidans innehåll

*2005-11-06 Lokal Ponnyhopp

01 AUG 2009 00:43
RESULTAT 06/11-05 Åseda Halloweenhopp - Lokal hopptävling för ponny
  • Uppdaterad: 03 AUG 2009 23:04

RESULTAT KLASS 1 - L:C bed. A:0 A:0

Kategori B          
Avd A          
           
1 Klara Johansson Romance Åseda Ryttarförening 0 0 19.22
Linnea Eriksson Cazina Tingsryds rid och körklubb 4   46.13
Anna Sandin Zem Charmy Braås ponny och ridklubb 27   79.48
           
Isabelle Liedholm Princess Tölo Växjöortens Fältrittklubb Struken  
           
Avd B          
           
1 Lina Johansson  Munsboro Noodels Braås ponny och ridklubb 0   41.47
1 Amanda Walder Didrik Västerviksortens Ryttarförenign 0   51.31
1 Isabelle Liedholm Tellus Tolate Växjöortens Fältrittklubb 0   52.30
           
           
Kategori C          
           
1 Pauline Mengel Queeni Braås Ponny och ridklubb 0 0 14.70
2 Marika Johansson Åstratorps Micky Ölands ryttarförening 0 0 16.70
3 Natalie Eriksson Duster Tingsryds rid och körklubb 0 0 18.06
Isa Aronsson Paddy Gemlaortens Stallklubb 0 0 23.99
Carolina Bengtsson Ten Doorns Quinta Skogsbygdens Hästsällskap 0 17 40.99
Agnes Adolfsson Cinderella Gamleby Ridklubb 4   49.41
Matilda Stigsson Sörbys Orkide Växjöortens Ryttarförening 4   57.55
Noomi Josefsson Zorro Vetlanda ortens Ryttarförening 22   74.10
           
Jennifer Karlsson Dixie Vimmerbyortens Ryttarförening Struken  
           
           
Kategori D          
           
1 Agnes Adolfsson Dinara Gamleby Ridklubb 0 0 14.76
2 Magda Gyllenfjell Zamba Åseda Ryttarförening 0 0 18.49
3 Emma Vernersson Madonna Bankeryds Ridklubb 0 0 20.26
Felicia Adolfsson Cherokee Åseda Ryttarförening 0 16 35.50
Jenny Carlsson Wiedza ox Tingsryds Rid och Körklubb 4   42.00
Josfine Foxman Tanico Åseda Ryttarförening 4   44.38
Elin Örnwig Princ Rafiki  Ölands Ryttarförening 4   44.98
Sara Persson Felicia Lenhovda Hästsportklubb 4   54.77
Jennie Holm JH Frasse Vetlandaortens Ryttarförening 5   65.51
Alexandra Karlsson Lorie Vimmerbyortens Ryttarförening 20   68.54
           
Hanna Holmström Amazing Dream Tingsryds Rid och Körklubb Struken  
Malin Larsson Pelle Gemlaortens Stallklubb Struken  
Jessica Lundberg Wowokee Högsby Hästsportklubb Struken  

RESULTAT KLASS 2 - L:C bed A:0 A:0 Två faser

Kategori B          
Avd. A          
           
1 Linnea Eriksson Cazina ll Tingsryds Rid och körklubb 0 0 15.99
2 Klara Johansson Romance Åseda Ryttarförening 0 0 17.89
3 Kajsa Andreen Wicky Gemlaortens Stallklubb 0 6 32.46
Kajsa Andreen Mathador Gemlaortens Stallklubb 0 37 55.77
Anna Sandin Zem Charmy Braås Ponny och Ridklubb 0 uts 51.50
Johanna Hermansson Algunnens Mina Skogsbygdens Hästsällskap, Korsberga 4   48.31
Kevin Lindqvist Lady Nikita Skogsbygden hästsällskap 4   58.44
Olivia Arvidsson Pikacho Vetlandaortens Ryttarförening 4   64.06
Malin Johansson Piggie The Galloper Tölo   Braås Ponny och Ridklubb 4   64.94
           
Isabelle Liedholm Princess Tölo Växjöortens Fältrittklubb Struken
Maria Blixh Hassel  Vimmerbyortens Ryttarförening Struken
Amanda Thörnqvist Gasette Eriksmåla Ridklubb Struken
           
Avd. B          
           
1 Lina Johansson Munsboro Noodels Braås Ponny och ridklubb 0   40.74
1  Amanda Walder Didrik Västerviksortens Ryttarförening 0   48.91
Isabelle Liedholm Tellus Tolate Växjöortens Fältrittklubb 25   77.41
           
           
Kategori C          
Avd. A          
           
1 Linnea Nilsson Just Little Fellow Lammhults Ridklubb 0 0 14.68
2 Maria Blixh Hassel VIRF ??? 0 0 15.45
3 Marika Johansson Åstratorps Micky Ölands Ryttarförening 0 0 16.87
4 Noomi Josefsson Zorro Vetlandaortens Ryttarförening 0 0 1745
5 Viktoria Wicen Dark Angel Braås Ponny och Ridklubb 0 0 18.51
Isa Aronsson Paddy GOSK 0 0 18.66
Sara Maxon Thunders Friend Vetlandaortens Ryttarförening 0 0 20.34
Carolina Bengtsson Ten Doorns Quinta Skogsbygdens Hästsällskap 0 0 21.87
Jennifer Karlsson Dixie Vimmerbuortens Ryttarförening 0 4 17.81
Pauline Mengel Queeni Braås Ponny och Ridklubb 0 4 19.28
Matilda Stigsson Sörbys Orkide Växjöortens Fältrittklubb 0 4 19.77
Agnes Adolfsson Cinderella GRK 0 4 24.09
Caroline Gyllensvärd Seazar Gemlaortens Stallklubb 0 17 35.31
Sandra Augustsson Apache   4   61.65
Natalie Eriksson  Duster Tingsryds Rid och körklubb 17   69.84
Emeli Götesson Gustaf Vetlandaortens Ryttarförening 18   70.66
           
Amanda Johansson Kick Vetlandaortens Ryttarförening Struken
           
Avd. B          
           
Jenny Lundahl Manpower Ridklubben Udden 4   51.15
Malin Blixt Johansson Bouncing Kid Vetlandaortens Ryttarförening 5   65.77
           
           
Kategori D          
Avd. A          
           
1 Agnes Adolfsson Dinara Gamleby Ridklubb 0 0 15.21
2 Jenny Carlsson Wiedza ox Tingsryds Rid och Körklubb 0 0 15.74
3 Felicia Adolfsson Cherokee Åseda Ryttarförening 0 0 16.26
4 Alexandra Karlsson Lorie Vimmerbyortens Ryttarförening 0 0 16.80
5 Lovisa Lindström Charlie Gamleby Ridklubb 0 0 17.08
Josefin Foxman Tanico Åseda Ryttarförening 0 0 17.49
Elin Starkenberg Buck Åseda Ryttarförening 0 0 17.54
Karolina Wicen Östra Hults Benz Braås Ponny och Ridklubb 0 0 17.80
Elin Örnwigh Princ Rafiki Ölands ryttarförening 0 0 18.92
Emma Vernersson Madonna Bankeryds Ridklubb 4   46.49
Sara Blom Köhls Befäl Tingsryds Rid och Körklubb 4   48.69
Jennie Holm J H Frasse Vetlandaortens ryttarförening 4   50.69
Magda Gyllenfjell Zamba Åseda Ryttarförening 4   56.52
Astrid Marchal Pico Bello Theleborgs Ryttarsällskap 4   59.75
Anjelica Ingemarsson Jet Stream Sävsjö Ridklubb 26   78.21
           
Hanna Holmström Amazing Dream Tingsryds Rid och Körklubb Struken
Sara Ängbom My Lady Braås Ponny och Ridklubb Struken
Malin Larsson Pelle Gemlaortens Stallklubb Struken
Sissel Juberg Betty Boop   Struken
Sandra Nilsson Mr Okey   Struken
Jessica Lundberg Wowokee Högsby Hästsportklubb Struken
Sara Persson Felicia Lenhovda Hästsportklubb Struken
           
Avd. B          
           
1 Sandra Nilsson Mr Okey Ljungby Ridklubb 0   48.12
           
Nikita Juberg Poccahontas Angel   Struken
Johanna Andreasson Eddie Ljungby ridklubb Struken

RESULTAT KLASS 3 - L:D bed. A:0, A:0 2 faser 30 sek

Kategori B          
Avd. A.          
           
1 Johanna Hermansson Algunnens Mina Skogsbygdens Hästsällskap, Korsberga 0 0 14.43
2 Olivia Arwidsson Pikacho Vetlandaortens Ryttarförening 0 0 15.41
3 Kevin Lindqvist Lady Nikita Skogsbygdens Hästsällskap, Korsberga 0 0 17.07
Klara Johansson Romance Åseda Ryttarförening 0 0 17.57
Malin Johansson Piggie The Galloper Tölo Braås Ponny och ridklubb 0 0 20.85
Kajsa Andreen Mathador   0 0 20.94
Kajsa Andreen Wicky   0 0 21.26
Anna Sandin Zem Charmy Braås Ponny och Ridklubb 0 0 23.16
           
Isabelle Liedholm Princess Tölo Växjöortens Fältrittklubb Struken
Amanda Thörnqvist Gasette Eriksmåla Ridklubb Struken
           
Avd. B.          
           
1 Ida Lundahl Tellus Tolate Ridklubben Udden 0   50.02
           
           
Kategori C          
Avd. A          
           
1 Linnea Nilsson Just Little Fellow Lammhults Ridklubb 0 0 13.84
2 Maria Blixh Hassel VIRF 0 0 14.20
3 Sandra Augustsson Apache Tore 0 0 14.65
Viktoria Wice´n Dark Angel Braås Ponny och ridklubb 0 0 15.24
Caroline Gyllensvärd Seazar   0 0 15.63
Sara Maxon Thunders Friend Vetlandaortens Ryttarförening 0 0 17.85
Malin Blixt Johansson Bouncing Kid   0 0 18.81
Emelie Götesson Gustaf Skogsbygdens Hästsällskap, Korsberga 4   61.01
           
Amanda Johansson Kick Vetlandaortens Ryttarförening Struken
           
Avd. B          
           
1 Jenny Lundahl Manpower Ridklubben Udden 0   48.95
Klara Engström Alva Vetlandaortens Ryttarförening 6   66.88
           
           
Kategori D          
Avd. A          
           
1 Lovisa Lindström Charlie Gamleby Ridklubb 0 0 15.12
2 Anjelica Ingemarsson Jet Stream Sävsjö Ridklubb 0 0 15.45
3 Josefine Foxman Tanico Åseda ryttarförening 0 0 16.08
Hanna Holmström Amazing Dream Tingsryds rid och körklubb 0 0 19.30
Astrid Marchal Pico Bello Theleborgs Ryttarsällskap 0 0 20.30
Sofie Engström Harry Vetlandaortens Ryttarförening 0 u 54.06
Karolina Wicen Östra hults Benz Braås Ponny och Ridklubb 4   47.67
Sara Blom Köhls Befäl Tingsryds Rid och Körklubb 6   66.39
Elin Starkenberg Buck Åseda ryttarförening 9   69.68
           
Sara Ängbom My Lady Braås ponny och ridklubb Struken
Magda Gyllenfjell Zamba Åseda Ryttarförening Struken
           
Avd. B          
           
Sandra Nilsson Mr Okey Ljungby Ridklubb 8   54.81
           
Johanna Andreasson Eddie Ljungby Ridklubb Struken
Skribent: Elin Elmgren

Tävlingssektionen

Klicka på namnet för e-postadress

Anna Ekbring

Sofia Ekbring

Sandra Forsberg

Magda Gyllenfjell

Pernilla Ljungqvist

Håkan Magnusson

Gunilla Nilsson

 

 

 

Beställ kryddor! Kontakta Emelie 073-041 24 20

 

 

 

         Stöd Åseda Ryttarförening. Köp ditt toalett- och hushållspapper av oss! Vi har hemma för omedelbar          leverans.  Kontakta Helena, 0733-562 444 för beställning!

 

  

 

 

 

Vi har kol och briketter kvar! Kontakta Helena 0733-562 444 om du vill köpa!

 

   

 

 

Postadress:
Åseda Ryttarförening - Ridsport
Badeboda
36433 Åseda

Kontakt:
Tel: 047412285
E-post: This is a mailto link